Albania

Ngushëllimet e mia gjithë shqiptarëve në këtë 28 nëntor – Sabri Lushi

 • November 28, 2022
 • 0 Comments

Ngushëllimet e mia gjithë shqiptarëve në këtë 28 nëntor. Kjo ditë simbolizon rënien e kombit shqiptar. 110 vite më parë, armiqtë tanë perëndimorë në bashkëpunim me spiunë dhe agjentë shqiptarë e shitën të ardhmen tonë dhe i ndanë njerëzit tanë në pesë apo gjashtë shtete. Shqiptarët dikur ishin komb i fuqishëm – kryevezirë të Perandorisë […]

Albania Perandoria Amerikane UK

Grabitësit britanikë dhe okupatorët amerikanë të mbahen nën kontroll në Shqipëri

 • November 27, 2022
 • 0 Comments

Shqipëria së shpejti do të regjistrojë 400 HEC-e aktivë, të cilët përbëjnë grabitjen më të madhe që amerikanët dhe britanikët kanë bërë ndonjëherë në Shqipëri. HEC-et, përveç grabitjes së pastër amerikane të energjisë që prodhohet, do të bllokojnë rreth 30% të territorit të RSH-së nga impakti direkt, dhe ai indirekt përmes shpalljes si zona të […]

Albania CIA

Protestat me në krye dy xhelatë të konsumuar të CIA-s – tallje ekstreme e Amerikës me shqiptarët

 • November 12, 2022
 • 0 Comments

Të votosh PD-në, Partinë e Sigurimit të Shtetit të themeluar dhe të udhëhequr nga mercenarët dhe xhelatët e CIA-s justifikohet me injorancën dhe errësirën e përgjithshme që ka mbuluar shqiptarët, justifikohet me faktin që jemi koloni britaniko-amerikane, por të protestosh pas një xhelati të konsumuar të CIA-s, siç është Berisha, është indikator që intelektualët në […]

Albania Perandoria Amerikane

Beteja për zonat e mbrojtura: grabitja amerikane e territoreve shqiptare

 • October 12, 2022
 • 0 Comments

Amerikanët dhe britanikët janë në pushtet në Shqipëri që nga 1912-ta, edhe pse kjo nuk pranohet, as formalisht dhe as në opinionin publik, i cili më së shumti merr formë nga shërbimet inteligjente amerikane. Ndërsa intelektualët e vitit 1912 janë pushkatuar në vazhdim, e ato libra që shkruanin të vërtetat e shqiptarëve në Ballkan janë […]

Perandoria Amerikane

Një barbare tek Fevziu – Yuri Kim

 • October 1, 2022
 • 0 Comments

Po navigoja në facebook për të ngjitur një link të një shkrimi të platformës sociale https://albchat.al/, papritur hasa në një njoftim të gazetarit të regjimit, Bledi Fevziu, ku njoftohej: “ Sot, 21:00 Ambasadorja Amerikane ne Tirane Yuri Kim ne nje interviste ne OPINION. Financimet ruse, Irani, lufta ne Ukraine, SPAK, Inceneratoret, Amnistia Fiskale, takimet me […]

Albania

Nisma për dëbimin e Leka Zogu II

 • September 19, 2022
 • 0 Comments

Leka Zogu II është nipi i ish mbretit të vetëshpallur, Ahmet Zogu. Ahmet Zogu ka lënë gjurmë dhe histori në Shqipëri, edhe pse realisht nuk ka lënë asnjë intervistë me zë dhe figurë, por ato i la me pushkë të pabesë dhe me grabitje. Ahmet Zogu masakroi dhe pushkatoi pa gjyq mijëra e mijëra shqiptarë; […]

UK

Terrori britanik në Shqipëri dhe grabitja e arit

 • September 2, 2022
 • 0 Comments

Së fundmi facebook ka shpërndarë një shkrim dhe disa dokumente të rreme, të cilat akuzojnë Britaninë e Madhe si grabitësit e arit shqiptar, një grabitje e vetëshpallur e ngjashme me grabitjet e vetëshpallura të spiunëve britanikë, Ahmet Zogu dhe Ilir Meta. Në media është komentuar gjerësisht si grabitje angleze, ose është lënë të nënkuptohet si […]

Germany

Mashtruesi Bahri Cani dhe axhenda gjermane kundër shqiptarëve

 • August 14, 2022
 • 0 Comments

Gazetari Bahri Cani e çeli sot ditën e tij me një njoftim bombastik “Gjermania kërkon 2 milionë punëtorë”, një titull i shkëlqyer për të joshur të rinjtë shqiptarë drejt dyerve të ambasadës gjermane, e cila i shtërngon ata në radhë të gjata dhe në proçedura që nuk mbarojnë kurrë. Kosovarët kanë një histori të pasur […]

Albania CIA

Amerika si organizatore e trazirave të 97-së në Shqipëri

 • August 4, 2022
 • 0 Comments

Në vitin 1990 Shqipërinë e ndanin vetëm 40 vite nga koha kur Egjipti drejtohej nga shqiptarët, si shteti i fundit i lirë dhe larg kthetrave të qeverisë britanike e asaj amerikane, i cili vinte si një provë e prekshme se kush kanë qenë shqiptarët dhe si provë e lartësisë nga ku janë rrëzuar, kështu që […]